Loading....

Vyno gamyboje tai vienas iš pagrindinių prietaisų, kuriame pateikta aiški ir suprantama informacija. Lengvai nuskaitoma skalė, naudojimas yra labai paprastas, idealiai pritaikytas vyndariui.

Šis matavimo prietaisas turi būti naudojamas prie 20 C laipsnių temperatūros (skysčio temperatūra), susipažinus su žemiau išvardintomis instrukcijomis.

Hidrometras – tai matuoklis, kuris jums padės nustatyti sulčių klampumą, dar kitaip lyginamąjį svorį sultyse, kuris susideda iš vandens, cukraus ir/arba alkoholio. Vienas litras vandens sveria 1000 gr, ir ji yra pažymėta skalėje 1.000. Įbėrus į skystį cukraus (ar kito saldaus turinio), hidrometras skystyje pakyla į viršų, skysčio lygis ties skale parodo naują turinio svorį. Pavyzdžiui: klampumo skalė pakyla nuo 1.010 iki 1.100, atitinkamai 1 litras turinio sveria vietoj 1010, 1100 gramų. Ties cukraus skale galime įvertinti cukraus kiekį sultyse. Žinant, kad fermentacijos metu visas cukrus pavirs alkoholiu, ties alkoholio skale galime matyti būsimą alkoholio kiekį.

Pavyzdžiui: Hidrometrą panardinus į 20 C laipsnių skystį, kai cukraus skalė rodo 120 gr. vienam litrui (klampumo skalė 1.044) galime sau nusistatyti, kad po pilnos fermentacijos, alkoholio kiekis vyne bus 6.1 % (galime nuskaityti alkoholio skalėje). Jeigu jūs pavyzdžiui norite pasigaminti vyno su 14% alkoholio tūriu, tai hidrometro alkoholio skalė 14% alkoholio atitinka 270 gramų cukraus vienam litrui. Vadinasi norint gauti 14% alk. vyno, reikia, kad sultys prieš fermentaciją turėtų 270 gr. cukraus viename litre sulčių. Kadangi mes sultyse turime 120 gr. cukraus viename litre, o mums reikia 270 gr, tai mums reikia paskaičiuoti skirtumą ir į sultis įpilti papildomą cukraus kiekį. T.y. 270 gr – 120 gr. = 150 gr /litrui sulčių.

Su šiuo matavimo prietaisu taip pat galima nustatyti alkoholio kiekį jau pagamintame vyne, su sąlyga, kad mes atliksime du matavimus. Pirmas matavimas daromas prieš fermentaciją, jau su papildytu cukraus kiekiu, ir antras – pasibaigus fermentacijai, jau pagamintam vynui. Paskaičiavus abiejų rodmenų skirtumą, gausime alkoholio kiekį pagamintame vyne.

Pavyzdžiui: Pradinis rodmuo: klampumas 1.116 = 16% alkoholio Galutinis rodmuo: klampumas 1.030 = 4% alkoholio Alkoholio kiekis vyne: = 12% alkoholio

Vyno tipai pasibaigus fermentacijai: Sausas vynas: kai klampumo skalė yra tarp 0.980 ir 1.000 Pusiau saldu vynas: kai klampumo skalė yra tarp 1.000 ir 1.006 Saldu vynas: kai klampumo skalė yra tarp 1.006 ir 1.020

Šiam hidrometrui naudoti, patartina naudoti specialų matavimo cilindrą.

3020
Viso 6 Balsų:
1

Kaip mums pagerinti straipsnio turinį?

+ = Patvirtinkite, kad easate ne robotas.

Neradote atsakymo, pateikite klausimą!

Jūs gausite pranešimą el. paštu, kai atnaujinsime klausimo turinį

+ = Patvirtinkite, kad easate ne robotas.

Pateikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*

Back To Top

Neradote atsakymo, pateikite klausimą!

Jūs gausite pranešimą el. paštu, kai atnaujinsime klausimo turinį

+ = Patvirtinkite, kad easate ne robotas.